Czechowice-Dziedzice - moje miasto
Strona główna18 listopada zagramy dla małej Hani. Bracia Golec na koncercie charytatywnym Nowej Inicjatywy!

18 listopada zagramy dla małej Hani. Bracia Golec na koncercie charytatywnym Nowej Inicjatywy!

Bracia Golec będą gwiazdami kolejnego koncertu charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. Na siódmy z cyklu jesiennych, odbywających się od sześciu lat koncertów charytatywnych, zapraszamy w niedzielę 18 listopada. Tym razem zagramy dla 3-letniej Hani, chorującej na mukowiscydozę.

Przypomnijmy, że pierwsza taka impreza odbyła się sześć lat temu. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego przyjaciele z zespołu „Raj” oraz znani artyści, zagrali wówczas charytatywnie dla 25-letniego Krzysztofa Wrony, który stracił nogę w wypadku spowodowanym przez pijanego motocyklistę. W kolejnych koncertach zagraliśmy dla dzieciaków zmagających się z ciężkimi chorobami i związaną z nimi niepełnosprawnością: Dominika Sieklińskiego, Mikołaja Ordzińskiego, Wojtka Kwaśniaka, Patryka Kukli i Alana Szulca.

Dzięki otwartym sercom darczyńców, wyniki licytacji oraz zbiórki pieniędzy w czasie poprzednich koncertów przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dlatego pomysłodawca i główny organizator imprezy, Prezes Stowarzyszenia Marian Błachut zaproponował, by Koncerty Charytatywne na stałe wpisały się w kalendarz działań Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”.

W niedzielę 18 listopada 2018 r. zagramy dla małej Hani Ufy. Dziewczynka urodziła się 10 października 2015 roku. Po miesiącu od urodzenia Hani rodzice otrzymali list wzywający ich do natychmiastowego zgłoszenia się do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Powodem było podejrzenie u Hani mukowiscydozy – ciężkiej, genetycznej, nieuleczalnej i śmiertelnej choroby. Niestety, kolejne badania dziecka tylko potwierdziły tę straszną diagnozę. Dramat rodziny był tym większy, że mama Hani – Katarzyna – choruje na stwardnienie rozsiane.

Mukowiscydoza to choroba, która powoli wykańcza organizm chorego. Choroba, której nie widać, zakłóca prawidłową pracę ważnych organów, takich jak: trzustka, wątroba, płuca. Powodem tego jest wydzielający się w organizmie chorego gęsty, lepki śluz, który powoli wszystko zatyka i niszczy. Mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną. Obecnie średnia życia osób z mukowiscydozą w Polsce to 22 lata. Ciągłe badania nad chorobą i prace nad nowymi lekami dają jednak szanse, że życie chorych będzie się stale wydłużać. Leczenie i rehabilitacja polegają więc ciągłej walce o przeżycie chorej osoby. Jej elementem są nie tylko liczne, regularne zabiegi ale i specjalistyczna dieta. To wszystko bardzo dużo kosztuje. Dlatego Rodzice Hani – Katarzyna i Mariusz – proszą o pomoc w zbieraniu pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację 3-latki.

By zebrać pieniądze potrzebne na kosztowną rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie i życie małej Hani, Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” organizuje kolejny koncert charytatywny. Tym razem na scenie MDK-u pojawią się Bracia Golec, czyli gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Grupa Golec uOrkiestra, której nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, łączy tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki ludowej z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza pop, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, bluesa oraz jazzu. Bliźniacy – Paweł i Łukasz, są na scenie od 1998 roku, czyli od 20 lat!

Niedzielny koncert charytatywny rozpocznie się o 15.30. Koncert będzie bezpłatny, ale wstęp na salę Kina „Świt” będą mieli tylko posiadacze zaproszeń, które tradycyjnie – oczywiście za darmo! -  będzie można odebrać od członków Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa.

W trakcie koncertu, tradycyjnie już, przeprowadzona zostanie licytacja cennych przedmiotów, zaś po koncercie zbiórka pieniędzy. Zgromadzone w ten sposób środki w całości przekazane zostaną na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją małej Hani. Podobnie jak w latach poprzednich będzie się liczył każdy grosz, każda złożona z potrzeby serca kwota...


Nasze cele

Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw dla rozwoju wspólnoty terytorialnej. więcej

Zapowiedzi i imprezy
Nowa Inicjatywa grupy biegowej!

Rekreacyjne wybiegania w spokojnym tempie, zapraszamy nowicjuszy jak i osoby wprowadzone w bieganie. Spotkania: most na rzece Wisle - Goczalkowice Zdrój, kazda Niedziela godz. 8:00 (przy ,,Starej Winiarni").

Wiecej Informacji: gg 730243,
tel 603467807, piter82@wp.pl.

ZAPRASZAMY.

zobacz więcej

Statut Nowej Inicjatywy

Tutaj możesz zaznajomić się z naszym statutem, poznać nasze cele oraz istotę działalności stowarzyszenia Nowej Inicjatywy.

Prezes Stowarzyszenia

Prezes Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa Marian Błachut

więcejNapisz do nas

e-mail: ni@czechowice.net
Copyright © 2011 by Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa | Wykonanie:  Invidia.pl

Licznik odwiedzin: 12124