Czechowice-Dziedzice - moje miasto
Strona głównaZebraliśmy blisko 32 tysiące złotych! Na leczenie i rehabilitację małej Hani

Zebraliśmy blisko 32 tysiące złotych! Na leczenie i rehabilitację małej Hani

Edyta i Łukasz oraz Paweł Golcowie byli gwiazdami koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. Siódmy z cyku jesiennych koncertów charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie odbył się w niedzielę 18 listopada. Tym razem zagraliśmy dla 3-letniej Hani Ufy cierpiącej na mukowiscydozę. Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz hojności darczyńców, udało się zebrać kwotę 31 970 złotych.

Hania urodziła się 10 października 2015 roku. Po miesiącu od urodzenia dziecka rodzice otrzymali list wzywający ich do natychmiastowego zgłoszenia się do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Powodem było podejrzenie u Hani mukowiscydozy – ciężkiej, genetycznej, nieuleczalnej i śmiertelnej choroby. Niestety, kolejne badania dziecka tylko potwierdziły tę straszną diagnozę. Mukowiscydoza to choroba, która powoli niszczy organizm chorego. Choroba, której nie widać, zakłóca prawidłową pracę ważnych organów, takich jak: trzustka, wątroba, płuca. Mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną. Obecnie średnia życia osób z mukowiscydozą w Polsce to 22 lata. Ciągłe badania nad chorobą i prace nad nowymi lekami dają jednak szanse, że życie chorych będzie się stale wydłużać. Leczenie i rehabilitacja polegają więc na ciągłej walce o przeżycie chorej osoby. Jej elementem są nie tylko liczne, regularne zabiegi, ale i specjalistyczna dieta. To wszystko bardzo dużo kosztuje.

By zebrać pieniądze potrzebne na kosztowną rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie i życie małej Hani, Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” zorganizowało kolejny koncert charytatywny, do udziału w którym zaprosiło Braci Golców. Artyści mający status gwiazd polskiej sceny muzycznej – Golec uOrkiestra obchodzi właśnie 20-leice działalności – odpowiedzieli na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia, Burmistrza Mariana Błachuta i mimo natłoku nagrań i koncertów w swoim kalendarzu, przyjechali do Czechowic-Dziedzic by charytatywnie wystąpić na scenie Miejskiego Domu Kultury.

Obok Edyty, Łukasza i Pawła Golców na scenie – już tradycyjnie - pojawili się młodzi artyści z Teatru Muzycznego „Movimento” (Barbara Bielaczyc – opieka artystyczna, Ewelina Stanclik – dyrygent chóru), działającego przy czechowickim MDK-u. Nowością tegorocznego koncertu był natomiast wspólny występ nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5, w której uczy się brat małej Hani. Jak zawsze nie zabrakło wspólnego występu Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego oraz Urszuli Wawrzeczko, czyli przyjaciół, grających i śpiewających przed laty w zespole „Raj”. O oprawę muzyczną, też zresztą nie po raz pierwszy, zadbali: Sławomir Błachut oraz Grzybowski Band, pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Kolejną atrakcją koncertu było premierowe wykonanie nowego utworu pt. „Piosenka o szczęściu”, napisanego specjalnie na to wydarzenie przez Burmistrza Mariana Błachuta.

- Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy i zaangażowali się w jej przygotowanie – artystom, członkom i sympatykom Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Dziękujemy darczyńcom, którzy – jak zwykle - nie zawiedli zarówno w czasie licytacji, jak i przeprowadzonej po zakończeniu koncertu zbiórki pieniędzy. To dzięki ich hojności i otwartym sercom leczenie i rehabilitacja małej Hani zostaną wsparte dużą kwotą pieniędzy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali cenne przedmioty na naszą licytację – mówi Prezes Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Burmistrz Marian Błachut, pomysłodawca i główny organizator akcji charytatywnych prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Zabrane w niedzielę pieniądze w całości przekazane zostaną na rzecz małej Hani. Przypominamy, że wszyscy biorący udział w koncertach Stowarzyszenia artyści występują za darmo, a wszelkie dodatkowe koszty związane z organizacją naszych imprez charytatywnych pokrywane są ze środków Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”.

 


Nasze cele

Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw dla rozwoju wspólnoty terytorialnej. więcej

Zapowiedzi i imprezy
Nowa Inicjatywa grupy biegowej!

Rekreacyjne wybiegania w spokojnym tempie, zapraszamy nowicjuszy jak i osoby wprowadzone w bieganie. Spotkania: most na rzece Wisle - Goczalkowice Zdrój, kazda Niedziela godz. 8:00 (przy ,,Starej Winiarni").

Wiecej Informacji: gg 730243,
tel 603467807, piter82@wp.pl.

ZAPRASZAMY.

zobacz więcej

Statut Nowej Inicjatywy

Tutaj możesz zaznajomić się z naszym statutem, poznać nasze cele oraz istotę działalności stowarzyszenia Nowej Inicjatywy.

Prezes Stowarzyszenia

Prezes Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa Marian Błachut

więcejNapisz do nas

e-mail: ni@czechowice.net
Copyright © 2011 by Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa | Wykonanie:  Invidia.pl

Licznik odwiedzin: 12108